Aktualności


2016-09-29 | System ciągłej asekuracji

System ciągłej asekuracji

Coraz więcej właścicieli parków linowych inwestuje w podniesienie poziomu bezpieczeństwa instalując system ciągłej asekuracji Vert Voltige. Przy zastosowaniu systemu ciągłej asekuracji nie ma możliwości przypadkowego wypięcia się klienta z liny asekuracyjnej, co może skutkować upadkiem z wysokości i w konsekwencji poważnemu wypadkowi. Taki system asekuracji najlepszy jest dla dzieci.

Zgodnie z normą, dopiero od 8 roku życia dzieci mogą korzystać z parku linowego z asekuracją własną samodzielnie (czyli z taką asekuracją gdzie trzeba przepinać karabinki). Dzieci młodsze mogą również przechodzić trasy parków linowych, lecz pod nadzorem instruktora. Pomiędzy 6 a 8 rokiem nadzór musi być wzrokowy, a poniżej 6 roku dziecko musi przechodzić trasę razem z instruktorem. Dzieci, które mają 8 i więcej lat niekiedy nie są na tyle roztropne, aby poprawnie się przepinać, często stojąc na podeście czują się bezpiecznie i przez nieuwagę wypinają karabinki asekuracyjne. Tym problemom zapobiega właśnie system ciągłej asekuracji. Przy zastosowaniu tego systemu, można samodzielnie wpuszczać na trasy parku linowego dzieci nawet 3 letnie. Dodatkowym atutem systemu

ciągłej asekuracji firmy Vert Voltige jest możliwość równoczesnego korzystania z trasy klientów wyposażonych w system ciągłej asekuracji jak i sprzęt asekuracyjny z asekuracją własną (karabinkową).

Stosunkowo łatwe jest również przerobienie asekuracji w parku linowym na system asekuracji własnej. Takie usługi również już wykonywaliśmy.

Obecnie wyposażyliśmy już 5 parków linowych w system ciągłej asekuracji Vert Voltige. Są to trasy dziecięce w parkach linowych w Wodzisławiu Śląskim, Jedlinie Zdrój, Julinku, Wołominie. Zainteresowanie taką asekuracją ciągle rośnie.

 

Jak działa system ciągłej asekuracji Vert Voltige można zobaczyć na filmie:

 

 

© 2009 parklinowy.eu; Projekt i realizacja: maszyna.pl Kraków